Klimat

Fotolia_49879770_Subscription_Monthly_MW Czechach panuje klimat umiarkowany ciepły z czterema porami roku pokrywającymi się z tymi panującymi w Polsce. Średnie temperatury w zimie w styczniu to około – 3 stopni, natomiast w miesiącach letnich około19 stopni.

Ze względu na swoje położenie i ukształtowanie warunki klimatyczne nie są tutaj jednorodne. W zależności od regionu np. w rejonach górskich temperatury są niższe niż w pozostałej części kraju, więcej jest również opadów deszczu.

m1Nie mniej jednak tak jak i w Polsce na początku roku panują tu mroźne i śnieżne zimy, po których następuje łagodna wiosna, a po niej dość ciepłe lato wówczas temperatury mogą dochodzić nawet do 30 stopni, aż wreszcie przychodzi chłodniejsza jesień, temperatury spadają do około 10 stopni i mniej, pojawiają się przymrozki.

Umiarkowany klimat panujący w Czechach pozwala na planowanie podróży praktycznie w dowolnym miesiącu roku. W zależności o d naszych potrzeb i upodobań można zaplanować wypoczynek letni bądź zimowy i przyjemnie spędzić tu czas.

Wielbiciele narciarstwa powinni na urlop przeznaczyć miesiące zimowe, natomiast jeśli bardziej odpowiadają nam piesze wędrówki bądź np. wypoczynek w siodle to miesiące wiosenne będą najbardziej odpowiednie.