Ostrawa

Ostrawa to jedno z największych miast na terenie tego kraju. Najczęściej było kojarzone z przemysłem ciężkim i kopalniami, jednak po wyczerpaniu zasobów węgla miasto musiało radykalnie zmienić swój profil. Postawiono na turystykę, przede wszystkim ze względu na korzystną lokalizację Ostrawy, która leży w pobliżu granicy z Polską i Słowacją w pięknym, górskim rejonie.

Ekspozycja w kopalni

Atrakcje Ostrawy to nie tylko piękne widoki i piesze wycieczki. W mieście znajduje się między innymi ekspozycja w kompleksie Kopalni Michał. Przedstawia ona roboczy dzień górników. W kompleksie znajdują się łaźnie, dyspozytornia oraz maszynownia z zachowanych oryginalnym wyposażeniem. Osoby, które zdecydują się na zwiedzanie tego miejsca, pokonają dokładnie taką samą drogę jak górnicy.

Nocne życie

Ulica Stodolni to jedna z najpopularniejszych ulic w Ostrawie. W tym miejscu znajduje się około 60 restauracji, barów i klubów, które zapewnią wiele atrakcji osobom szukającym przyjemnej rozrywki. Na tej ulicy położone w centrum miasta odbywa się także wiele ciekawych imprez oraz wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, występy i spotkania z artystami.

Do Ostrawy można się także wybrać, żeby poprawić zdrowie. W mieście znajdują się sanatoria, które korzystają z lokalnego ujęcia leczniczej wody o wysokiej zawartości jodu.